RŮŽOVÁ VODA – jak na to?

Jak už název sám vypovídá, tak se jedná o vodu z růže – konkrétně z okvětních plátků. Růže je odjakživa spojována s krásou, láskou a mystičnem. Určitě růžovou vodu znáte. Používá se hodně v kosmetice, jako čistící voda na pleť nebo si ji můžete přidat do koupele. Také se používá při různých rituálech.

Podle barvy se určuje účel „růžové vody“.

Rudé růže – láska, sex
Růžové růže – krása
Bílé růže – usmíření, rozloučení
Žluté růže – energie

Postup výroby:

Když jste si už vybrali konkrétní barvu růže podle toho, za jakým účelem budete kouzelnou vodičku vyrábět, je vhodný čas na samotnou výrobu.

Potřebujete k tomu 3 růže a asi 5 šálků vody. Přiznám se, že já to dělala z 8 menších růží a vodu jsem si odměřila podle nádobky, ve které chci vodu skladovat. Podle toho asi taky vypadá samotná barva mé „Růžové vody“.

Okvětní plátky otrhejte a umyjte pod tekoucí vodou. Potom je dejte do nádoby, kterou lze přikrýt pokličkou na chladné místo.

Dejte si vařit vodu, a jakmile začne vřít, zalijte s ní opatrně plátky růže a přikryjte pokličkou.

Nechte luhovat 2 hodiny a buďte trpěliví! Když byste koukali, co se uvnitř nádoby děje, tak byste zbytečně snížili aroma a tedy i sílu „růžové vody“. 

Po uplynutí 2 hodin nádobku s okvětními lístky sceďte přes čisté plátno a vlijte do připravených nádob či lahviček. Uchovávejte v chladu a než začnete svůj výtvor používat, nechte ho minimálně týden odpočinout.

Já dělala „Růžovou vodu“ zároveň s tímto článkem a musím říct, že i když voda není růžová (což se ale asi dá čekat, když nepoužívám žádné jiné barvivo než čisté okvětní plátky), tak nádherně voní!

Budu ráda, když mi napíšete do komentářů, jestli Vám byl návod užitečný, jestli se chystáte k výrobě, jak Vaše výroba dopadla a jak jste spokojené.  Budu se těšit na Vaše zkušenosti a řádky.

S Láskou Vaše Sába

XoXo

0 0 vote
Article Rating

You may also like

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments