Meditace, cesta ke klidu a štěstí

Povídám si se Světýlky o jejich problémech, starostech a mnohdy doporučuji úžasnou relaxační techniku – meditaci. Ovšem spousta Světýlek neví, jak meditaci provádět a myslí si, že je to něco složitého, co nezvládnou. Proto jsem se rozhodla pro Vás připravit vodítko, jak meditaci provádět a blíže Vás s meditací seznámit. Taky Vám zde uvedu pár Andělských meditací. Doufám, že Vám to bude ku prospěchu a že naplním aspoň trochu Vaše srdíčka radostí.

Co to vlastně je meditace?

Meditace je relaxační metoda, při které se můžete spojit se svým Vyšším já, anděly, duchovními průvodci,… Při meditaci navodíte vnitřní klid, utříbíte si myšlenky, můžete objektivněji řešit své problémy a získáte pozitivní energii.          

Výběr a příprava prostředí

Vyberte si místnost nebo kout v místnosti, který zasvětíte jen pro meditace. Místo či místnost by měla být dobře větratelná a příjemné barvy. Někteří upřednostňují bílou barvu nebo světle modrou. Vhodná je ovšem také zelená či fialová, ale určitě by to měla být barva, ve které se cítíte dobře a uvolněně. Ideál by bylo, kdybyste meditaci prováděli v přírodě či na zahradě.

1. Dejte si před meditací očisťující koupel nebo sprchu, která očistí vaše fyzické tělo.

2. Oblečte si pohodlné bavlněné oblečení v příjemné barvě, které Vás nebude omezovat v pohybu. Vyhněte se látkám ze syntetiky a tmavým barvám, protože ruší tok energie v meridiánových kanálech a tmavá barva snižuje frekvenci vibrací.

3. Vyvětrejte místnost, ve které budete meditovat – tím pročistíte energie. Pro očistu požijte také vonné tyčinky nebo éterický olej.

4. Zapalte bílou svíci, která je symbolem čistoty a neutrality a svíci v příhodné barvě. Můžete použít svíci pro čakry nebo při komunikaci s anděly použít svíci barvy anděla, kterého si chcete přivolat nebo s ním pracovat.

5. Pusťte si uklidňující meditační hudbu. Může to být CD s Andělskou hudbou, zpěvem ptáků, oceánu. Výběr je jen na Vás. Pokud Vás hudba příliš rozptyluje, nemusíte si nic pouštět.

6. Při meditaci můžete použít také krystaly. Mezi Andělské krystaly, které napomáhají v komunikaci s anděly, patří například Angelit, Serafinit, Celestýn, Zelený serifos nebo Křemen Andělské aury. Pochopitelně můžete použít jakýkoliv jiný krystal potřebný k vyřešení Vašeho problému, ať už se jedná o problém duchovní či fyzický.

Bytosti z minerální říše nám mohou pomoci s konkrétním problémem.
Photo by Oldřich Mach (odimm@email.cz)

7. Usedněte do Vámi vybrané pohodlné polohy.

Meditační poloha

Vhodné základní polohy pro meditaci jsou tři. Při každé poloze je důležité, abyste seděli pohodlně, vzpřímeně, ale ne strmě. Někteří lidé se tzv. uzemňují a díky tomu dokážou jasněji vnímat a lépe kontrolují svou mysl.

Poloha vsedě na židli

Sedněte si na židli, dejte si pod sebe měkký polštářek, abyste se cítili pohodlně. Narovnejte se, ale nebuďte strnulý. Chodidla mějte celou plochou na zemi a ruce si položte na kolena. Představte si, že Vám z chodidel vyrůstají kořeny, které vedou do země a uzemňují Vás. Dejte si pozor, aby se Vám hlava nenaklonila dopředu, protože by to omezilo dýchání.

Poloha vleže

Lehněte si na pohodlnou podložku na záda, paže a nohy mějte narovnané, ale ne strnulé. Pokud Vám bude zima, přikryjte se dekou.

Sed na zemi se zkříženýma nohama

To je upřímně má nejoblíbenější poloha, ve které medituji neustále.

Usedněte do stabilní polohy na zemi se zkříženýma nohama. Páteř a krk držte vzpřímeně, ale nebuďte strnulí. Musíte se cítit pohodlně, zvláště pokud budete meditovat delší dobu. Pod sebe si dejte malý pevný polštářek, aby mohl tok psychické energie proudit nerušeně z dolní části páteře až nahoru do hlavy do korunní čakry. Ideální je meditační polštář.

Co to je meditační polštář?

Meditační polštář

Meditační polštář Vám umožní zaujmout správnou polohu Lotosového květu, kdy máte obě nohy zkřížené pod sebou a obě kolena se Vám dotýkají země. Tím tělo získá stabilitu. Polštář je vycpaný pohankovými slupkami nebo jiným přírodním materiálem. Pozice má zklidnit a stabilizovat tělo. Jenže když jen tak zpříma sedíte, stále musí velmi koordinovaně spolupracovat tisíce svalů a miliony neuronů. Meditační polštář, který vyvýší zadek, srovná páteř a dovolí oběma kolenům, aby se dotýkaly podložky, je pro meditaci geniální.

 Meditační polštář se dá běžně sehnat v ezoterických e-shopech nebo v kamenných obchodech s ezoterikou.

Meditace pro připojení k Andělům

Photo by Oldřich Mach (odimm@email.cz)

Tato meditace Vám pomůže při spojení s Vaším Strážným andělem a udrží Vás pevně na cestě k osvícení a poznání. 

A jak tato meditace probíhá?

1. Dodržte postup, který jsem Vám popsala výše v úvodu. 
2. Posaďte se do Vámi vybrané pohodlné meditační polohy, uvolněte se a soustřeďte se na dýchání. Při nádechu přesouvejte energii Země z Kořenové čakry do čakry Korunní a při výdechu si tento proces představujte přesně naopak
3. Až budete cítit, že je Vaše „duchovní“ páteř čistá a odblokovaná, přesouvejte energii Země přes Kořenovou a Korunní čakru vzhůru do Nebes. Spolu s tím projevujte vděčnost všemu dobrému ve Vašem životě. 
4. Představte si zamračený den a sledujte, jak se mraky rozestupují a jak se objevuje zářivě bílé světlo, které se snáší přímo na Vaši hlavu. Přijímejte toto světlo Korunní čakrou do celé své bytosti a těla. Vnímejte, jak Vám dodává sílu. Toto světlo Vás spojuje s anděly. 
5. Nyní soustřeďte svou pozornost na Srdeční čakru, přes kterou se s Vámi andělé spojují nejsilněji. Představte si srdce, jako růžovou růži a nechejte své vědomí povznést se nad obyčejné smysly.
6. Nyní se začnete spojovat se svým Strážným andělem. Vyšlete ze svého srdce, kde sídlí Vaše Božské jiskry, vzkaz o touze, aby se Váš Strážný anděl stal průvodcem.
7. Vnímejte změny na svém těle, vibrace, chvění, změna tepla, vůně, pocity.
8. Představte si, jak se před Vámi z jasného světla přibližuje Váš anděl. Až je dostatečně blízko, představte si, jak Vás halí do svých křídel. Vnímejte nepodmíněnou Lásku, kterou Vám Váš Anděl posílá a projevuje. 
9. Můžete svého Anděla požádat o radu nebo o jeho jméno. Stále zachovejte klid, uctivě mu v duchu sdělte, oč ho žádáte a čekejte trpělivě na odpověď.
10. Meditaci ukončíte poděkováním za spojení a pomalu se vracejte do reality. 
11. Po probuzení ještě chvíli vyčkejte, než se postavíte a půjdete. Někdy trvá, než získáte opět stabilitu. Po meditaci se pořádně napijte vody či čaje.

Meditace Andělských křídel

Photo by Oldřich Mach (odimm@email.cz)

Lidé, kteří se spojují s Andělskou říší, si kolem sebe vytvoří duchovní auru. Vnitřní zrak ji vnímá, jako podobu světelných křídel. Když se Vám podaří křídla rozvinout, můžete se díky nim lépe a rychleji naladit na Andělskou říši a rozjasnit svou frekvenci, která pomáhá povznést se nad problémy. Můžete se rovněž do křídel zahalit a najít v nich ochranu a ochranu před negativní energií. Udává se, že každá křídla jsou jiná v souvislosti na záření, které vychází ze srdeční čakry. Některá údajně vypadají, jakoby byla pokrytá peřím a jiná vypadají, jakoby byla složená z éterických vláken připomínající mihotavé světlo hvězd.

Tuto meditaci provádím také a její velkou výhodou, kterou pociťuji, je ta, že křídla mohu roztáhnout kdykoliv přes den. Například, když mám strach, je mi zima, jsem nemocná, necítím se dobře nebo jsem smutná. Někdy je roztahuji také v práci, například při masáži dětí, protože děti se potom lépe zklidní, zaujatě koukají, prostě jsou to čisté duše, které vnímají i tyto vizualizace, nebo také při masáži dospělých, kteří jsou zahalení do šedé barvy aury a prožívají velkou psychickou bolest.

Upozorňuji, že nejsem blázen, ani si nemyslím, že jsem anděl převtělený do lidské podoby. 😉 Ale víme, že myšlenka je velice silná, a tak funguje také vizualizace křídel.

A jak meditaci provádět?

1. Opět platí základní pravidla, která jsme si uvedli v úvodu.

2. Zaujměte polohu ve stoje a chodidla mějte pevně položená na podlaze.

3. Zvedněte paže nad hlavu. Potom vnímejte, jak se k Vám dolů natahují ruce Vašeho Strážného anděla. Věřte, je to jedinečný okamžik, ve kterém budete chtít chvíli setrvat, a otevírá Vaši Srdeční čakru.

4. Až budete připraveni, nechte si mezi lopatkami vyrůst Andělská křídla. Vnímejte, jak rostou nahoru a ven. Uvědomujte si, jaký ve Vás vyvolávají pocit a jak vypadají.

5. Nechte křídla plně rozvinout. I když Vy už vnímáte přítomnost křídel, tělo si na tento pocit musí teprve zvyknout. Dopřejte proto Vaši fyzické schránce dostatek času. Pocítíte posun ve vašem energetickém poli, protože frekvence Vašich vibrací se zvýší.

6. Zkuste, jestli můžete s křídly pohybovat. Zkuste se do nich třeba zahalit.

7. Požádejte, aby se vašim křídlům dostalo požehnání

Doporučuji tuto meditaci provést, je to úžasný pocit.

Andělé ranní meditace

Photo by Oldřich Mach (odimm@email.cz)

Tato meditace se hodně podobá jogínskému cvičení „Vítání Slunce“. Tato meditace by se měla provádět ráno ve chvíli, kdy vychází slunce a první paprsky požehnají Zemi. Meditace vnese do Vašeho dne harmonii a otevře Vám oči, abyste dokázali vnímat krásu Země a hojnost, která na ni panuje. Při této meditaci Vás bude provádět Archanděl Michael a Andělé rána. Pochopitelně k Vám mohou přilétnout i jiní Andělé.

A jak postupovat?

1. Opět dodržíme základní postup z úvodu tohoto článku.

2. Zaujměte polohu ve stoje. Několik minut zhluboka dýchejte.

3. Dejte ruce k sobě, aby se dlaněmi dotýkali Srdeční čakry, jako při modlitbě.

4. Několikrát se opět zhluboka nadechněte a nechte tělo uvolnit. Uvědomte si hmotnost svého těla i nohou na podlaze. Rozložte si váhu těla rovnoměrně na obě nohy, abyste měli stabilitu. Uvolněte kolena, abyste uvolnili z těla napětí a energie mohla hladce plynout.

5. Držte dlaně stále u sebe a ruce zvedněte nad hlavu. Trochu se zakloňte, abyste protáhli páteř a podívejte se nahoru na ruce.

6. Při výdechu se předkloňte v kyčlích s cílem dotknout se dlaněmi nebo špičkami prstů podlahy. Pokud to bude nutné, pokrčte nohy v kolenou. Tím se spojíte s Matkou Zemí.

7. Při nádechu se zase postavte rovně, roztáhněte ruce a představte si, že chcete obejmout celý Svět.

8. Zůstaňte v této energii a poloze tak dlouho, jak budete chtít. Vnímejte Andělské požehnání, které prochází celým Vaším tělem a přináší Vám sílu.

9. Až budete připraveni, spusťte ruce dolů k bokům a vydechněte.

Meditace je úžasná, relaxační technika, díky které dojdete k harmonii, zklidníte tělo i ducha, lépe se budete napojovat na svého strážného anděla a andělský svět všeobecně, správně cvičíte dýchání a tím dochází ke správnému prokrvování celého těla, orgánů a pokožky.

Doufám tedy, že Vám článek bude přínosem a že některou z výše uvedených meditací vyzkoušíte. Pochopitelně možností, jak meditovat, je spousta a stejně si pak přijdete na svou vlastní metodu meditace, která Vám bude plně vyhovovat.

Nechť Vás chrání a provází andělé neustále – nejen při meditacích, ale také v osobním životě.

S Láskou Vaše Sába

XoXo

0 0 vote
Article Rating

You may also like

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments