Kouzlo koupele

Máme tady čtvrtek a s ním také nový článek, ve kterém se zaměříme na kouzlo koupele. Koupel nám může pomoci při relaxaci, uvolnění stresu a také k očistě těla i duše. Dnes si povíme, jak si takovou koupel připravit a řekneme si, jak na výrobu vlastních mýdel

Určitě jste si všimli, že v dnešní době se rozmohla výroba přírodních a homemade produktů

Podle mě je to super, protože aspoň své tělo nezatěžujeme chemikáliemi. Proto doporučuji provádět tyto koupele s čistě přírodními produkty, které si zakoupíte v obchodě nebo si je můžete doma sami vytvořit. Pokud máte děti, můžete je do výroby mýdel zapojit také, protože na rozdíl od chemického složení mýdel zde neexistují žádné hranice, složité odměřování, chemie, ale naopak se zde fantazii meze nekladou.

Pokud nemáte doma vanu – nezoufejte. I když máte doma sprchový kout, můžete si tento čas zpříjemnit hudbou, svíčkami a vlastním vyrobeným mýdlem, kterým se budete umývat. Také já měla vanu, ale nyní po rekonstrukci máme doma sprchový kout. Navíc vyrobené mýdlo je podle mě skvělým dárkem pro člověka, kterého máte rádi.

TAK JDEME NA TO!

Mocní pomocníci při výrobě mýdla:

O šumivou reakci se postará jedlá soda a kyselina citronová. Když budete provádět pravidelné koupele, jedlá soda navíc zajistí i odkyselení organismu.

Dalšími pomocníky jsou také škrob a tapioka. Pocitu hedvábné pokožky po koupeli vděčíme právě škrobu či tapioce. Škrob navíc odebírá přílišnou vlhkost a zabraňuje, aby šumivá reakce nastala dříve než sami chceme. Pokud ani jedno nemáte doma, nemusíte být smutní. Tyto dva pomocníky můžete nahradit ovesnými vločkami, které si před použitím nejprve rozemelete na jemný prášek.

Pokud chcete do mýdla zařadit také olej, je dobré použít olivový nebo kokosový. Pokud budete chtít vyrobit a něco exkluzivnější mýdlo můžete do něj zařadit arganový olej nebo kakaové máslo.

Když se zaměříme na výběr soli, doporučuji příliš neexperimentovat a držet se její klasické verze nebo použijte sůl z Mrtvého moře.

K tomu, aby se nám vše hezky spojilo, potřebujeme pochopitelně vodu. Může být obyčejná nebo můžete použít Evian. Pokud bojujete s ekzémy nebo jinými kožními neduhami, můžete přidat třeba kapky z vilínu virginského, které zklidňují.

Když máme základ hotový, nastává nejlepší část, ve které můžeme upustit uzdu své fantazie a kreativitě. NASTÁVÁ ČAS MIXOVÁNÍ A ZDOBENÍ! Použijte své oblíbené esenciální olejíčky, bylinky nebo okvětní lístky. Co se barvení týče, používejte potravinářská barviva. Pokud ale nechcete žádné zdobení ani barvu, můžete ponechat mýdlo tak jak je – přírodní.

*Foto by app Zedge

JAK NA VÝROBU MÝDLA?

K odměřování nám bude stačit obyčejný hrneček a k formování mýdel můžeme použít různé formičky (například formu na muffiny) nebo je můžeme tvarovat ručně. Dále budeme potřebovat větší mísu, menší mističku a vařečku k promíchání vzniklých směsí.

Budeme potřebovat:

1 hrnek jedlé sody

1/2 hrnku kyseliny citronové

3/4 hrnku kukuřičného škrobu

1/2 hrnku soli

2 lžíce oleje

2 lžíce vody

1 čajovou lžičku vanilkového extraktu

esenciální olej, sušené bylinky, koření, okvětní lístky, potravinářské barvivo

POSTUP VÝROBY:

Do větší mísy dejte sodu, kyselinu citronovou, sůl, škrob a vše pořádně promíchejte.

Do menší misky si dejte olej, vodu a vanilkový extrakt. Pochopitelně přidejte také Váš oblíbený esenciální olej.

Potom opatrně tekutou směs z menší misky vlijte do větší mísy, ve které máme připravenou sypkou část. Opatrně vše důkladně promíchejte, aby se vše co nejlépe spojilo.

Nakonec přidejte bylinky nebo koření. Pokud Vám nyní směs drží tvar, jste na správné cestě. Pokud ne, přidejte ještě malé množství vody a opět promíchejte a zapracujte.

Hotovou směs vtlačte do formiček či vymazaného plechu na muffiny.

Takto hotový výrobek nechte 24 hodin odpočinout a tvrdnout. Je možné, že mýdlo bude vylézat z formiček – toho se ovšem nelekejte. Během vysychání budou totiž nabývat na objemu, a tak je ztlačujte zpět. Jakmile je produkt dostatečně suchý, můžete jej vyjmout z formičky a uložit do neprodyšné nádoby.

Domácí mýdlo byste měli spotřebovat do 2 týdnů.

Snad se Vám článek líbil, byl inspirací a bude vám k užitku. Máte někdo zkušenosti s výrobou vlastních koupelnových produktů? Budu velice ráda, když se s námi podělíte o své zkušenosti do komentářů pod článkem. 🙂

S Láskou Vaše Sába

XoXo 

(*Fotografie použité v tomto článku jsou z applikace Zedge. Bohužel nyní během rekonstrukce nemohu fotit.)

0 0 vote
Article Rating

You may also like

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments