Proč jsou duše svázané na zemi?

Duchové zemřelých se po smrti mohou připoutat k živým bytostem. Stává se to hlavně u blízkých lidí či příbuzných a to v případě, že se blízcí lidé se smrtí nevyrovnají nebo zde má duše zemřelého něco nevyřízeného. Z pravidla nechtějí nikomu ublížit, ale tím, že uvízli v naší dimenzi, potřebují energii živých.

S dušemi zemřelých by měli pokud možno pracovat jen lidé, kteří se v této oblasti pohybují, rozumí ji a mají zkušenosti. V dnešní době, kdy se naše země připravuje na přechod do nové dimenze, se hranice mezi třetí a čtvrtou dimenzí výrazně tenčí.

Důvod, proč duše zůstávají na zemi, je často ten, že zemřeli násilnou smrtí či náhle a jejich vědomí to nechce nebo nemůže přijmout, jako pravdu. Tak stejně to odmítají duše, které zemřeli v opilosti. Jiní se třeba trápí pocitem žárlivosti, viny nebo věří, že nemohou opustit své rodinné příslušníky, protože na ně musí dávat pozor. V tomto případě lpí duše na určité osobě. Často se také děje, že člověk, který byl se zemřelým nějak svázán, ho není schopen propustit.

Dalším důvodem může být, že zemřelí neměl dostatek víry. Hned vysvětlím. Nejde o náboženské vyznání, ale o to, že duše neví, kam má jít nebo má strach z neznáma a to z trestu nebo z pekla. Někteří mají tak pevné spojení přímo s místem, že ho sami nemůžou nebo nechtějí opustit.

Mnoho lidí se mrtvých duší bojí, ale je důležité si uvědomit, že právě strach je přitahuje! Je to zákon rezonance.

Někdy duše zemřelého provází určitého člověka životem po boku jeho strážného anděla, ale jen do té doby, dokud duše neusoudí, že může odejít. Ovšem i tehdy je potřeba spolupráce s člověkem, kterého duše provázela. Uvedu Vám jeden pravdivý příběh, který jsme řešili pár let.

Jednalo se o rodinu, ve které došlo k velmi smutné události, kdy zemřela maminka od mladé rodiny. Od její smrti se vztahy v rodině dramaticky zhoršily, protože se s tím manžel a syn nemohli vyrovnat. A je to zcela pochopitelné. Ovšem od té doby se jim snažila duše jejich zemřelé maminky a manželky pomoci. Byla u nich a velice se trápila tím, že se jí nedaří pomoci. Snažili jsme se s jejím manželem, aby pochopil, co se stalo a děje. Věřím, že si to do jisté míry uvědomil. Podle toho, co jsme viděli a vnímali, se ovšem maminka upnula nejvíce na svého jediného syna. Ten spolupracoval mnohem lépe, a když si srovnal svůj život do relativně schopné formy, dosáhla klidu a uznala, že může odejít. Ovšem tam bylo také zapotřebí, aby ji pustil její syn. Ovšem to se po určitém čase povídání si o tom, co se děje, proč se to děje a proč už to tak být nemůže, podařilo a maminka dosáhla klidu, je doma v nebesích a může pokračovat dál.

A co duše zvířat?

I když miluji a pokorně se skláním před spisovatelkami, které se zabývají angeologií a rozmlouvají s anděly, nesouhlasím s tvrzením, že zvířata duše nemají. Mohou zde zůstat s námi a to ze stejného důvodu, jako duše zemřelých lidí. Zvířata milují mnohem více než lidé, proto někdy odmítají opustit svého pána nebo naopak páníček se nedokáže smířit se smrtí svého mazlíčka. Ovšem i to se dá řešit. Zpravidla duše zvířat opouštějí naši zemi rychleji, jednodušeji a s větší radostí než lidské duše.

Jak poslat duše, které se zasekli na zemi zpět do nebe, si můžete přečíst v sekci „Rituály“.

S Láskou Vaše Sába

XoXo

Foto by Oldřich Mach (odimm@email.cz)

0 0 vote
Article Rating

You may also like

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments