Homemade – diář 2020

Přeji Vám krásný den, dnes Vám zveřejňuji článek zaměřený na naši kreativitu a organizovanost. No a protože se nám blíží konec kalendářního roku, bude řeč o diářích. 🙂 Doteď jsem si diáře kupovala, ale nikdy mi 100% nesedly. Vždy mi tam něco chybělo nebo něco zbytečně přebývalo. Některým z Vás může přijít zbytečné si kupovat nebo tvořit diář, když máme v dnešní době chytré telefony, které mají v sobě zabudovaný kalendář, připomínky a další pomocné aplikace. 

* nejedná se o spolupráci

Pokud byste se spíše chtěli podívat na video o tomto tématu, můžete kliknout ZDE. 🙂

Já mám ale ráda diáře papírové, i když kalendář v mobilu používám také. Jsou totiž věci, které si do kalendáře v mobilu nenapíšu. Mám jistotu, že i když by se mobil mohl porouchat, tak o poznámky v kalendáři jen tak nepřijdu a navíc diář mám neustále u sebe a ráda jej používám i jako poznámkový blok

K tvorbě diáře jsem se odhodlala letos, tedy na rok 2020. Co bychom si měli hlavně uvědomit je to, co všechno chceme do diáře zaznamenávat a k čemu všemu nám bude pomocníkem. V závislosti na této naší představě si musíme vybrat vhodný blok, který bude mít dostatek stránek a obal se nám bude líbit. Můžete se ještě rozhodovat podle linkování. Někdo preferuje blok bez linek, s linkami, čtverečky nebo tečkami. Tečkovaný papír jsem v diáři chtěla také, ale bohužel jsem ho v našich končinách neobjevila. 

Dál bychom se měli vybavit pomůckami k tvorbě. 🙂 To jsou různé propisky, tužky, zvýrazňovače, washi pásky, poznámkové lepící papírky, samolepky a cokoliv Vás napadne. Já ráda píšu mazacím perem Pilot a dál jsem volila tužky a zvýrazňovače Stabilo. 

Vybrala jsem si tlustší blok, protože jsem si chtěla týden vložit na jednu dvojstránku, kde jsem chtěla mít dostatek místa a ještě k tomu přidat místo pro To Do List, práci, blog a poznámky. Na začátku každého měsíce mám měsíční přehled, protože když se potřebuji rychle podívat na to, co mě v daném měsíci čeká, nemusím aspoň listovat několika stránkami. V období Vánoc prostor pro nápady na dárky a přípravy (recept, rozpis co chci péct a vařit) a na Silvestr zase místo pro jeho plánování.

Na konci diáře jsem chtěla mít dost volného místa pro poznámky, mé platby, nápady na články a videa, protože diář mám neustále u sebe.

Mám ráda plyšáky a “ňuňavé” věci, takže není překvapením, že přesně takový je i můj diář. 🙂 Co říct, jsem neustále v srdci dítě. 🙂

Na začátek diáře jsem si vyhradila místo pro lepící papírky a na konci diáře jsem si připevnila obálku, ve které mám samolepky, kterými si zdobím speciální dny, jako jsou narozeniny, výročí, atd. Co si ještě budu muset na diář našít, je gumička, aby nebyl diář tak pootevřený a byl zafixovaný. 🙂 Trošku jsem ho přeplnila. 😀

Pokud jste přemýšleli, že byste si sestavili svůj diář, tak to můžete zkusit třeba přes Personalplanner.

No jo, tak to je můj diář, na kterém jsem pracovala. Upřímně se musím přiznat, že při výrobě diáře jsem udělala velkou prvotní chybu. Koupila jsem si první blok, u kterého jsem až na konci listopadu zjistila, že se mi do něj už nevleze prosinec, ani místo na poznámky. 😀 Takže toto opravdu nepodceňte. 🙂

A co Vy a diáře? Kupujete si je nebo taky tvoříte? 🙂 Máte nějaké své tipy a postřehy, které by mohli inspirovat nebo odkaz na nějakou stránku, kde si můžete sestavit svůj diář na míru?

S Láskou Vaše Sába

XoXo

You may also like

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na