Začátky jsou krušné

Photo by Oldřich Mach, fb: Oldřich Mach

Že jsou začátky (a to jakékoliv) těžké, na to jsme pravděpodobně většina z nás přišli. První, kde jsem oficiálně založila Andělské pohlazení, byl facebook (nečekaně). Ale mělo to své opodstatnění – hodně uživatelů, lidí hledající cestu, podporu, motivaci k lepšímu životu a sebepoznání. Jenže se mi začali ozývat po výkladech človíčci, kteří facebook nemají a taky by si rádi přečetli nějaké nové informace ohledně andělů, rady, typy, výklady,..

A tak jsem se před 3,5 rokem rozhodla založit webovou stránku Andělské pohlazení. CHYBA! A to ne kvůli samotné myšlence, ale kvůli mému antitechnickému nadání. První mou chybou byla doména zdarma. Takže jsem se přihlásila na webnode.cz a ten mi přidělil doménu andelske-pohlazeni7.webnode.cz (nyní už neexistuje). Tak jsem si “vymazlila” webovou stránku, ovšem web byl špatný nápad… vždy jsem toužila po blogu, ale jako puberťák jsem nevěděla o čem psát a psát o andělech jsem se bála. Přece – co by na to řekli mí vrstevníci?!? Teď už se nad tím jen směji.

Jsem o hodně starší, vyspělejší a hlavně smířená sama se sebou.

Webové stránky jsou ovšem spíše určené firmám, které nabízejí služby a produkty, ne stránce, která chce jen informovat, motivovat a dělit se se světem, jak žít život lehčeji. Poslední kapkou bylo, když jsem zjistila, že díky free verzi mám omezenou kapacitu článků, fotek, videí a nahrávání trvalo i dva dny! Se smutkem v srdci jsem tedy zachránila co se dalo a web zrušila. Už několik měsíců jsem si pohrávala s myšlenkou vlastního blogu. Nyní přišel impulz a teď čtete řádky zde, na blogu Andělského pohlazení. Ale i tyto začátky nebyly růžové, jak všude psali a říkali. Andělské pohlazení je mé dítě, dávám kus sebe a jsem na ně hrdá, ale byla na místě otázka… kde a jak vytvořím blog. Na Bloggeru, Webnodu nebo Blog.cz jsem je zakládat nechtěla. Důvod byl jednoduchý – nechtěla jsem žádné koncovky, které by mi přidělili.

Takže začalo horlivé vyhledávání článků a YouTube videí, kde je nejlepší si blog založit. Vyhrál WordPress a pro mě to znamenal další začátek. Ale problém na sebe nenechal dlouho čekat a jmenoval se vlastní doména a webhosting. Co to jako je?! Možná se mi budete smát (a já Vám to za zlé mít nebudu) ale netušila jsem, že kolem domény existuje ještě nějaký webhosting. Ale protože jsem holka učenlivá (a hlavně jsem našla chytrý video-návod pro telata, jako já) zdárně jsem to zvládla. Ovšem i v tomto ohledu jsem dostala „brouka do hlavy“. Doména Andělské pohlazení nebyla volná. Nebudu Vám lhát, že jsem byla v tu chvíli ledově klidná – to vážně nebyla! Hned jsem horlivě hledala stránku, která se tak jmenuje a… našla jsem masáže. Se skřípáním zubů jsem se vrátila k nastavení jména domény a nahlas střílela návrhy. Ovšem z výrazu mého manžela, který seděl na pohovce a hrál na X-Boxu, jsem pochopila, že jsem zřejmě úplně mimo. Po chvilce mého horlivého přemýšlení se můj milovaný ušklíbl a prohodil: „Tak Andělské pohlazení pojmenuj tak, jak mu říkáš doma nebo mezi přáteli.“

Zkuste si představit tu velkou žárovku nad mou hlavou, jak se rozsvítí.

Skvělý nápad a nechápu, že mě to hned nenapadlo. Jak už jsem se zde jednou zmínila, Andělské pohlazení je takové mé dítě, a jak tomu u dětí bývá, dáváte jim různé zdrobněliny, přezdívky a kdo ví, co ještě. Já se o něm zmiňuji v osobním životě, jako o AP („APčku“). Ovšem doména ve tvaru ap.cz mi přišla strohá, takže jsem k tomu přidala mou „přezdívku“, kterou mi v pubertě dal můj nynější manžel a kterou používám na svých stránkách „Sába“.

Takže jsme se dostali ke vzniku finální domény „apsaba.cz“.

Po zaregistrování, platbě a stažení programu WordPress následovala tvorba a výběr designu pro blog. A teď už můžeme frčet a já doufám, že se Vám můj blog bude líbit, a že zde najdete zajímavé články a informace o andělech, typy, jak si zjednodušit život, jak provádět určité rituály, výklady na týden, výklady pro jednotlivá znamení zvěrokruhu pro aktuální měsíc a jiné zajímavosti.

Pokud se o mně budete chtít něco více dozvědět, doporučuji si přečíst článek ,,O mně”, který zde najdete, a také můžete navštívit a podpořit Facebookovou stránku Andělské pohlazení, Instagram andelske_pohlazeni nebo YouTube kanál Andělské pohlazení.

A proč toho mám tolik? No upřímně si myslím, že po prozkoumání ostatních uživatel toho mám založeného ještě málo, ale mně to stačí. Chci oslovit co nejvíce lidí, a protože si uvědomuji, že každý jsme jedineční, rozhodla jsem se pro více variant. Ne každého totiž baví číst sáhodlouhé články, ale raději se podívá na video (proto YouTube). Jiného zase baví číst a videa mu přijdou divná a neosobní (proto blog). No a Facebook a Instagram mám jako cestu o informování, že se něco děje a kde se to dá najít.

Budu velice vděčná a ráda, když mi do komentářů pod jednotlivými články napíšete, jak se Vám líbili, Váš názor, dotazy a co byste se například rádi dozvěděli. Taky budu pochopitelně ráda, když se budete na můj blog vracet, příspěvky (které si to podle Vás zaslouží) sdílíte mezi své přátele, aby je taky třeba inspirovali nebo informovali a kuknete na můj Facebook, YouTube a třeba i Instagram.

Děkuji za to, že zde jste.

S Láskou Vaše

0 0 vote
Article Rating

You may also like

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments