Podzimní rovnodennost – MABON

Přeji Vám příjemné úterý. Dnes mám pro Vás článek o svátku MABON, tedy Podzimní rovnodennosti, která nás čeká ve dnech od 20. do 24. září 2021. O tomto tématu vyšel také podcast, který i můžete vyposlechnout na Spotify, Apple Podcast nebo YouTube – na všech mě najdete, jako Andělské pohlazení. 

Blíží se nám také Halloween a Dušičky, tak mě napadlo, že bychom si mohli udělat speciální díl. 

Pokud byste měli jakékoliv zážitky s anděly, duchy nebo otázky, budu moc ráda, když se o ně se mnou podělíte – společně bychom si je přečetli a třeba rozebrali. Posílat mi je můžete na e-mail andelske.pohlazeni@post.cz.

Je to období vinobraní. Den a noc vstupují do harmonie a srovnávají se. Bůh Slunce objímá svou Bohyni Měsíce. 

Ovšem oproti létu se začínají dny krátit, ale ještě stále je světlo a počasí je chladnější. Příroda si obléká pestrobarevný kabát a předvádí nám přehlídku barev, které jsou pro Mabon tolik typické.

Všeobecně se jedná o období oslav hojnosti a vyrovnanosti. Víno je typickým symbolem pro hojnost. Můžeme si užít plodů naší práce v jakékoliv rovině, protože nadchází sklizeň. 

Zklidněte se a uvědomte si, co jste dokázali a vytvořili. Dovolte si přijmout dary v jakékoliv podobě – ať už materiální či duchovní. Můžete ukončit a dotáhnout do konce své plány či projekty. Užijte si tento čas a běžte do přírody, zhluboka se nadechněte a všímejte si kouzel kolem sebe – jsou všude, stačí jen otevřít oči a procítit vděčnost k Matce Zemi.

Také je to ideální chvíle k ohlédnutí zpět napříč roku. Co jste zažili? Co jste se naučili? Co jste udělali? Co jste se naučili a z čeho se poučili? A potom si na tomto základě určete, kam chceme jít dál. 

Bohyně MOKOŠ

Bohyně Mokoš je bohyní Země, která symbolizuje stabilitu, bezpečí a starší, moudrou ženu. Bohyně Mokoš je milující matkou a ochránkyní žen. Její jméno v sobě nese “Mok”, tedy vlhkost, vláha a “koš” nesoucí úrodu a plody. 

Také nám odměřuje nit života, protože je pro ni symbolické předení a na konci našeho života nás přijme zpět do svého objetí. Předci prý ve svých rituálech symbolicky oplodňovali svá pole obilnými zrny, aby zajistili dobrou úrodu pro příští rok.

Jak oslavit Mabon?

Zajděte do přírody,…

… zhluboka se nadechněte a pozorujte svět kolem Vás. Promluvte si s Matkou Zemí a poděkujte ji za veškeré její plody a dary. Obejměte stromy, které Vás k sobě budou táhnout.

Projevte svou vděčnost

Vyzdobte na zahradě své stromky nebo svůj balkon stužkami v barvách typickými pro Mabon.

Proměňte svůj domov v posvátné místo

Proveďte velký úklid a odstraňte všechno, co Vám již neslouží nebo překáží. Prohřejte svůj domov svíčkami, světýlky, polštáři, dekami, jakkoliv dle své libosti. Se svíčkami a světýlky přivedete do svého domova také světlo a oheň, u kterého se setkávají dobří duchové. Můžete také svůj domov vyzdobit podzimními květy.  

Udělejte si svůj vlastní rituál! 

Upečte jablečný koláč, dejte na stůl ořechy, jablka, hroznové víno, uvařte si šípkový čaj, připravte si lahev dobrého vína, dejte na stůl podzimní květy, zapalte svíčky, vytvořte si hřejivou atmosféru, zapalte kadidlo a posaďte se se svým nejbližším človíčkem nebo o samotě a povídejte si – ohlédněte se zpět a také do své budoucnosti. Co byste si přáli? Jaké máte plány? Za co jste vděční? 

Je to ideální doba pro zklidnění mysli i těla, pro meditaci a můžete nalézt moudrost a radu, co dělat dál. Také v sobě můžete nalézt ztracenou rovnováhu, klid a vděk. Odpusťte sobě a ze svých chyb se poučte.

Vložte do svých každodenních činností pečující sílu Bohyně Mokoš

Cokoliv budete dělat, tvořit, vařit, uklízet, vložte do toho péči, lásku a pozitivní energii.

Doufám, že se Vám článek líbil a že jste se dozvěděli třeba něco nového a zajímavého, co Vám bude užitečné. Užijte si svátek Mabon v teple a podle svých představ. 

Dnes nás také čeká Novolunní ve znamení Panny.

Dnes, tedy v úterý 7. 9. 2021, ve 2:51 hodin, nás čeká Novoluní ve znamení Panny. V tomto období bychom měli věnovat svou pozornost slinivce, střevům a trávicímu ústrojí. Bude vhodné období pro detox a zbavení se veškerých odpadních látek, které jsme si nasbírali přes léto – ať už se to týká stravy, pití, vztahu či myšlenek.

0 0 vote
Article Rating

You may also like

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments