Rituály

Z latinského názvu ritualis, neboli obřadný. Jak už nám tedy samotný význam tohoto slova napovídá, jedná se o obřad, ceremoniál, ale hlavně to je pro každého člověka osobní úkon, kterým vyjadřuje vlastní touhu určitého cíle.

Rituály jsou s lidstvem od nepaměti a jejich kořeny sahají hluboko do historie. Byly a jsou neoddělitelnou součástí naší kultury a různých náboženství. Každý národ, každá země má svoje vlastní zvyky a rituály. Jen si vzpomeňte, co děláte na Vánoce, Velikonoce, v kostele a v dalších situacích.

Ovšem není to tak, že rituál jen vykonáme, i když tomu moc nevěříme a schválně, co se stane. Rituálem totiž prokazujeme, že věříme ve vyšší sílu/moc, takže děláme oběti.

Je důležité si ujasnit, že neexistují zlé, dobré, správné nebo špatné rituály. To, jak rituál bude fungovat nebo jakou podobu na sebe vezme, záleží na tom, s jakým úmyslem a energií tento rituál provedeme.

Ovšem je důležité dodržovat určitá pravidla!

Nikdy nechtějte rituálem ublížit druhým, začarovat je, uřknout, připoutat k sobě. Uvědomujte si, že naštěstí existuje karma, která by si to vybrala v minimálně dvakrát takovém množství u Vás a také se dá s jistotou určit, kdo a jaký rituál provedl a následně prokletí zlomit. Ano, vyžaduje to určité schopnosti, dovednosti a znalosti, ale věřte, že takoví lidé existují.

Rituál by se měl provádět s čistými záměry. Můžete je dělat kdykoliv potřebujete, ale jejich moc můžete podpořit určitým obdobím. Například ideálním časem jsou úplňky, novolunní, slunovrat,…

Pokud chcete dělat rituály pravidelně, měli byste si vytvořit oltář, kde rituály budete provádět a kde budete mít všechny potřebné pomůcky.  Pokud se chcete dozvědět více na téma OLTÁŘE, odkážu Vás ZDE (https://apsaba.cz/angeologie/jak-si-udelat-andelsky-oltar/) na článek „Jak si udělat andělský oltář“.

V této rubrice se zaměříme na jednotlivé rituály, které Vám mohou pomoci či inspirovat k jednoduššímu životu a splnění vlastních snů.

Nechť Vás chrání a provází andělé.

S Láskou Vaše Sába

XoXo

Photo by Oldřich Mach (odimm@email.cz)

You may also like

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na