Překážky jsou od toho, aby se zdolaly a výběr vysněné koupelny #2

Přeji Vám krásný den a vítám Vás u dalšího dílu “Plníme si sny – Plánujeme realizaci svého snu #1”. 🙂 Pokud jste nečetli první, úvodní článek, tak ho naleznete zde. Nyní se zase posuneme v plnění snu dál a povím Vám, jak dopadly penízky a jak jsme vybírali kuchyň + přidám nějaké fotky pro představu našeho stylu. 

Ve čtvrtek 2. 5. 2019 jsme byli s manželem v bance, kde jsme už mířili do cíle. Doladili jsme detaily, pojištění bytu a penízky měli být na účtě v pátek, nejpozději v pondělí, kdy jsme měli schůzku s Romanem a měli jsme vybírat veškeré věci do koupelny. 

S hrůzou jsme o víkendu zjistili, že firma Gorenje hodlá přestat vyrábět spotřebiče, které jsme si vybrali. Přesněji řečeno ho hodlali změnit. Rozhodli jsme se zajet přímo do prodejny Gorenje do Zlína, kde mají pobočku.

Ovšem v pondělí jsme zjistili ještě jednu nepříjemnou informaci – peníze na rekonstrukci nám od banky ještě nedošly. Tak jsme tam zašli a bylo nám řečeno, že bohužel ten den spadl bance celorepublikově systém. To nebyla vůbec dobrá zpráva, protože jsme ten den měli jít vybírat věci a stavební materiál do koupelny a složit Romčovi zálohu. Musím ale velice pochválit přístup zaměstnanců a paní ředitelky v bance, protože slíbily, že budou celou záležitost monitorovat a urgovat telefonicky přímo do Prahy, aby peníze byly na účtě. 

Tak jsme se tedy vydali do Malenovic na pobočku Gorenje. Byli jsme nervózní z toho, že nám nedorazí peníze včas a my nebudeme moc řešit koupelnu s Romčou. Taky jsme se báli, že nebudeme mít ty naše vybrané spotřebiče do kuchyně, ale pořád jsem prosila andílky o pomoc a věděla jsem, že to bude dobré – modlila jsem se za to.

Slečna na pobočce si s námi sedla k počítači, nadiktovali jsme ji výrobní čísla spotřebičů, které jsme si vybrali a jen se modlili. Naštěstí všechny spotřebiče, lednice, varná plynová deska a trouba, bylo možné ještě objednat v původním stylu, který jsme chtěli, ale problém byl s digestoří. Tam nás slečna vyděsila, protože by nám ji prý dodali až za 20 týdnů. Což pro nás bylo naprosto nepředstavitelné. Slečna nás poprosila, jestli ji dáme hodinku, že zavolá své nadřízené a zjistí, jak to doopravdy je. 

Tak jsme mírně rozladění šli na oběd a čekali. Za hodinku nám slečna volala zpět a velice se nám ulevilo, protože měli v systému jen gramatickou chybu, takže digestoř by dorazila do měsíce společně s ostatními spotřebiči. Hurá! Objednáno a teď zpět do Kroměříže a modlit se za vyřešení dalšího problému – peněz, které stále nepřichází.

Zavolala jsem Romčovi a obeznámila ho s problémem. Naštěstí je to vstřícný člověk a nákup s ním se nerušil, dokonce nám vyšel vstříc i s tím, že zálohu mu dáme až peníze přistanou na účtě. Důležité pro něj bylo, že nám hypotéku schválili a že máme rekonstrukci čím financovat.

Nastala 15. hodina, Roman pro nás přijel a odvezl nás do koupelnového studia, kolem kterého jsme s Oldou chodili několik let do práce a vůbec jsme si ho nevšimli. 🙂 Úžasné bylo, že tam měli všechno, co jsme chtěli, takže jsme nemuseli dělat kompromisy.

Ukázali jsme Romčovi pár obrázku z Pinterestu, aby lépe pochopil naši představu. Paní, která s námi měla dělat objednávku byla velice vstřícná, aktivní a nadšená. Nosila neuvěřitelné množství kachliček, obkladaček, vodila nás po prodejně, ukazovala různé možnosti v našem stylu a stačilo se jen zmínit o nějakém detailu a hned se objevilo to pravé řešení. 

Takže ve finále bude koupelna přesně podle našich představ v provance stylu s mosaznými prvky. Jupí a už se na to moc těšíme!

Dlažba do kuchyně a chodby
Finální výběr do koupelny – dlažba, obklady a skříňka
Výběr zrcadla

Potěšilo nás také to, že jsme jak Romču, tak paní překvapili našim stylem a líbilo se jim, že moc dobře víme, co chceme (což se prý nestává) a že to je naprosto ojedinělý styl, který paní ještě nikomu nepomáhala dávat dohromady a Romča nikdy takovou koupelnu nedělal. Oba se moc těší na výsledek a poprosili nás o fotografie. Jasně, že moc rádi ukážeme paní z koupelnového studia to, co nám pomohla seskládat a Romča si výsledek může dát na jejich webovky. 🙂 

Upřímně si myslím, že si Romča při rekonstrukci vážně mákne, ale on se na to moc těší, a dokonce nám nechal úplně volnou ruku i při výběru, kdy jsme se na něj většinou koukli a zeptali se ho, jestli to nebude pro něj moc práce a moc složité. Pro Romču není vůbec nic problém! 🙂 

Dokonce i peníze dopadly dobře, protože při návštěvě koupelnového studia mi volala paní z banky, že peníze jsou již na účtě, moc se omlouvaly za komplikace. V tu ránu nám spadl kámen ze srdce, ale člověk chápe, že technika si může udělat kdykoliv co chce – a že já to moc dobře znám. 😀 

Takže koupelna vybraná, peníze na účtě, záloha předaná, a tím pádem jsme si mohli odškrtnout hned několik položek v našem seznamu v cestě za splněným snem. 🙂

Večer jsme si s Oldou společně sedli do kuchyně a nalili pivo, oddechli si, měli radost, že vše tak hezky dopadlo a ladili detaily ohledně kuchyně, což je další důležitá věc!

Spadl nám kámen ze srdce

Příště Vám povím o pomyslném boji se stolařem, protože komunikace s ním vázne, ale Romča slíbil, že ho sám popožene, protože nám ho doporučil, což je super, protože aspoň mezi sebou můžou v pohodě během rekonstrukce komunikovat a domluvit se, kdy kdo může co dělat. 

Ale cítím, že to bude v pořádku, protože andílci nás vedou a přivádí nám do cesty správné lidi a profesionály, které potřebujeme.

Dnes také vyšel Horoskop na měsíc Červenec 2019, takže se na něj určitě mrkněte. 🙂 

S Láskou Vaše Sába

XoXo

You may also like

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na