Posun v plánování kuchyně #3

I když jsme rekonstrukci začali plánovat hodně brzy, promysleli financování, sehnali odborníka, i tak se objevily překážky – jak už to všeobecně bývá, že? 🙂 Náš problém není zas tak velký – tedy pevně v to doufáme.

Jak už jsem zmínila v minulém článku, veškeré věci do koupelny jsme vybrali, a tak jsme si tuto položku mohli odškrtnout. Velkou neznámou ale zůstávala stále kuchyně. I když jsme dostali kontakt na stolaře, který je chválen za svou práci, problém je, že komunikace s ním vázne. 

Se stolařem se nám podařilo domluvit, že dojde ve středu 22. května, ovšem nakonec to zrušil a domluvili jsme náhradní termín na sobotu 25. května. Středu jsme využili k výklidu místnosti, abychom tam potom mohli uskladnit spotřebiče, které měli dojít a tak celkově ji použít jako sklad. 🙂 Sice jsme si mákli, ale bylo potřeba to udělat – a bylo nám jasné, že to budeme ještě několikrát přeskládávat. 

Zasloužená odměna 🙂

V ten samý den k nám přišel pán, kterého poslal Roman, skrze interiérové dveře. Byl velice příjemný a donesl s sebou několik katalogů, jak přímo samotných dveří, tak klik. S Oldou jsme měli jasno. Chceme obyčejné, plné dveře šedé barvy s mosaznými klikami. Pán měl velkou radost z toho, jak jsme rozhodní. Dokonce si rozuměl i s našimi chlupáči, při čemž naše Lettynka se chtěla neustále kamarádit – pán měl boží trpělivost! 😀

Oldův oříšek – plánování “trucovny”

Nevím, jestli jsem se již tady zmínila, ale máme 3+1 a třetí pokoj jsme moc nevyužívali. Dobrovolně jsme bydleli ve 2+1. To se ale změní, protože celý byt bude v našem společném stylu, vím, že Olda má také ten svůj mužský styl, a protože já nepotřebuju žádné své místo, domluvili jsme se, že si třetí pokoj vezme on. Moc se těším na to, až budu moc psát články na našem barovém stole v kuchyni se šálkem voňavé kávy a také jsem velice zvědavá na to, jak si Olda svůj pokoj (já tomu říkám trucovna, ale tento název se mu nelíbí 🙂 ) zařídí. 

Třetí místnost teda zprvu sloužila, jako ezoterická místnost, potom jsem tam měla rozdělané masérské lehátko, které jsem dostala od Oldy k Vánocům a použila ho, když chtěl někdo namasírovat záda nebo šíji. No a nakonec se z toho stal nevzhledný sklad, takže jsem moc ráda, že i tato místnost dostane smysl. Teď vlastně má také novou podobu – trochu přehlednější sklad. 🙂 

No a konečně přišel den, kdy jsme se měli sejít s truhlářem. Musím přiznat, že jsme se schůzkou ani moc nepočítali. Čekali jsme, že to opět odvolá, ovšem pán překvapil. Sice jsme měli prapodivný čas, kdy k nám měl dorazit – přesněji jeho zpráva zněla: ,,Dorazím dopoledne.”. Takže dorazil o půl dvanácté bez katalogů, které slíbil, ale i tak jsme mu řekli přesně naši představu. Udělal si pár zápisků, poslal nás do DřevoTrustu tady v Kroměříži a slíbil, že kuchyň bude v daný termín rekonstrukce, kdy se s Romčou domluví, který den může dorazit montovat kuchyň. Tak jsme zvědaví.

Nicméně jsme dva dny na to jeli s Oldou do DřevoTrustu v Řempu vybrat dekor kuchyňských dvířek, úchytek, kuchyňské a barové desky. Vše jsme si zapsali, nafotili a další den jsem mu psala e-mail s rozměry vestavěných kuchyňských spotřebičů (včetně odkazů), s vybraným dekorem z DřevoTrustu a doplňující informace. Teď nám nezbývá než čekat a doufat, že jeho práce bude více úspěšná, než schopnost komunikace. Věřím (nebo doufám) ale, že komunikace je jeho jedinou slabinou v jeho oboru – bude šikovný a splní termín.

Při balení a výklidu této místnosti jsme započali také náš miniblešák na hromadném chatu s přáteli. Některé kousky se rozebrali rychle – jsou pěkné, za symbolickou cenu a většinou jen za odvoz.

Tak to by bylo k dnešnímu pokecu o průběhu cesty k našemu vysněnému bytu vše. Doufám, že jsem Vás nenudila. 😀 A co Vy a Vaše zkušenosti a sny ohledně bydlení? 🙂

S Láskou Vaše Sába

XoXo

You may also like

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na