#22 Jak se udržuji fit a v kondici

V dalším tématu blogerské výzvy od Verunky pro tento týden se mám s Vámi podělit o to, jak se udržuji fit a v kondici. Zajímavé téma, které zřejmě trápí mnohé z nás a snažíme se pro naše tělo i duši dělat maximum. Podělím se s Vámi o to, jak se snažím udržovat sama sebe a své zdraví. Také ale musím zmínit, že se nejedná o placenou spolupráci se zveřejněnou firmou.

Banner od Verunky
Banner od Verunky

Dříve jsem měla šílený životní styl – léky, nezdravé jídlo, rychlá občerstvení, stres, žádný pohyb, atd. To se odrazilo nejen na mém fyzickém zdraví, ale také duševním. Moje váha se často měnila, neměla jsem kvalitní pokožku, měla jsem velké kruhy pod očima, vlasy jako krepák, byla jsem často unavená, podrážděná a bez energie.

I když jsem se potom snažila změnit své stravování, více se hýbat a tolik se nestresovat, výsledek byl vždy minimální. Nicméně jsem potom nastoupila do nové práce a s ní přišel i nový směr.

Takže jak se udržují fit a v kondici?

Ze svého jídelníčku jsem vyřadila maso – jednou za 3 měsíce si dám kuřecí nebo krůtí maso. Za to jsem do svého jídelníčku zařadila více zeleniny, které jsem dříve moc nedala a ovoce. Přestala jsem jíst fastfoody a piji více vody. Snažím se dělat si ovocné a zeleninové šťávy.

Šťávy mají velkou moc!

Ovocné šťávy jsou výborné na dopoledne, protože nastartují metabolismus a zeleninové šťávy jsou vhodné na odpoledne, protože podporují trávení a zaženou pocit hladu. Tělo je pak lehčí a není zatížené přehnaným trávením těžkých potravin, má více energie a celkově se cítíme lépe.

O své zdraví se starám také tak že užívám specifickou kombinaci ajurvédských bylin od Tarani. Musím upřímně říct, že moje zdraví se celkově zlepšilo, a to jde vidět také na výsledcích krve ultrazvuku atd.

Spánek je velice důležitý!

Snažím se spát aspoň 7 hodin, protože spánek je pro tělo velice důležitý a je to čas, kdy se může naše tělo regenerovat a nabrat sílu.

Pro posílení své energie a svého klidu se snažím pravidelně meditovat – nejčastěji před spaním. O meditacích si můžete přečíst zde v tomto článku.

Photo by Photoodimm

O své fyzické i psychické zdraví pečuji také prostřednictvím produktů od Tarani, které se krásně vstřebávají do pokožky a pro své vysoké energetické, vibrační účinky mohou působit na všech úrovních, jak fyzických tak duševních.

S pohybem je to pořád těžké. 

Ve svém volném čase se snažím doma cvičit jógu, chodit na procházky do přírody, a až mi otevřou plavecký bazén u nás ve městě, chci chodit minimálně jednou týdně plavat.

Věřím, že v budoucnu budu mít více volného času, a tak se budu moci více starat o svojí kondičku. Teď je můj největším pohybem cesta do práce, z práce a výběh schodů u nás ve firmě. 🙂

Tak jsem se s Vámi ve zkratce podělila o to, jak se udržuji fit a v kondici, i když vím že to není nějak převratné a nechodím například jako spoustu ostatních lidí často do posiloven, nemám krabičkovou dietu atd., ale je to můj způsob, jak se snažím o sebe co nejlépe pečovat.

A jak se o sebe staráte Vy? Budu ráda, když se s námi podělíte v komentářích zde pod článkem.

Mějte se andělsky!

S Láskou Vaše Sába

XoXo

0 0 vote
Article Rating

You may also like

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments