Angeologie

Angeologie je studium víry v anděly. Zabývá se historií andělů a jejich úkoly v jednotlivých náboženstvích. Angeologie se promítá do spoustu knih, básní, písní, filmů či malířských děl. Andělé nás inspirují, abychom projevili větší sílu a velikost, o nichž jsme ani netušili, že jsme jich schopni.

Angeologie obsahuje vše, co se týká andělů. Pokud chcete do této nauky více nahlédnout, doporučuji, abyste si vyhledávali články, knihy o andělech a abyste k těmto informacím přidali to nejkrásnější, svůj vlastní život a zkušenosti s anděly.

Andělé, jejich poslání & schopnosti

Foto by @photoodimm (IG)

Andělé jsou nebeské bytosti Světla bez určení pohlaví, neomezuje je časoprostor a nemají pevnou hmotu. Andělé jsou energie, které vnímáme a vidíme tak, jak je chceme vidět.

Umí na sebe vzít jakoukoliv podobu, barvu i tvar.

Můžou se nám zjevit, jako energetické různobarevné koule, jako malé děti nebo známá osobnost, kterou máme rádi a vzbuzuje v nás pocit důvěry a bezpečí. Nejčastěji se ovšem lidem zjevují, jako světelné bytosti v rouchu s obřími křídly a svatozáří. Nabývají této podoby, abychom hned pochopili, kdo jsou, a aby nás nevyděsili.

Jejich posvátným posláním je pomáhat lidem na Zemi, což je dělá šťastnými. To oni odpovídají na naše volání o pomoc, prosby, radu a útěchu. Andělé jsou tady, aby nám pomáhali, utěšili a pomohli vést snadnější a šťastnější život.

Nemohou Vám ale pomoc, pokud jim to sami nedovolíte a nevpustíte si je do svých životů. Andělé nám do života nemohou zasahovat, pokud jim to sami nedovolíme. Můžete k sobě přivolat tolik andělů, kolik jenom budete chtít. Můžete je požádat, aby při Vás stáli, ochraňovali Vaše blízké, Váš domov či Vaši práci.

Nemohou za nás vyřešit naše problémy, ale mohou nám pomoc při cestě v řešení problému a mohou nám poskytovat moudré rady, jak dosáhnout klidu a úspěchu.

Nevyvíjejí se, jsou dokonalí, ovšem jediný vývoj, který je přiznán dle tradice, je poučení z pozorování rozvoje Vesmíru. Vládnou všemu a cílem je udržovat celek stvořeného. Pohybují se rychleji než světlo, a proto můžou pomoci více lidem najednou. Andělé jsou šťastní a mají radost, když mohou pomáhat.

Klikni na obrázek

Na oplátku jim stačí, když jejich pomoc a lásku přijímáme s radostí, vděčností, poděkujeme jim a pro ty, kteří chtějí projevit svou náklonnost k andělům výrazněji, si mohou udělat oltář, který si udělají dle své libosti. 

Strážný anděl

Foto by @photoodimm (IG)

Strážní andělé jsou nebeské bytosti, které nám jsou přiřazeny už od našeho prvopočátku. Jsou to naši nejlepší přátelé, naše druhé já, které zná svého schovance ze všech nejlíp s bezvýhradnou láskou.  Jsou s námi neustále a vše vidí.

Provází nás všemi našimi životy jak na zemi, tak v jiné sféře, do které se po smrti dostaneme. Prožívají s námi všechny životní situace, radosti, smutky, napětí a uskutečnění našich cílů.

Vedou nás životem a naší cestou osudem. Pomáhají nám řešit nepříjemné situace a podporují nás v radosti z úspěchu.

Dětem se většinou zjevují, jako děti, shovívaví mladí lidé nebo oblíbená pohádková postava. Postupem času svou podobu mění v závislosti na tom, co v jejich schovanci vyvolává pocit důvěry a klidu. Je to dost individuální a záleží na každém jedinci. Někdo svého strážného anděla vidí, jako svou oblíbenou známou osobnost nebo zesnulého rodinného příslušníka.

A tak se dostáváme k odpovědi na otázku, jestli se zesnulé duše mohou stát anděly. Nemohou, ale andělé mohou nabýt jejich podoby.

Záleží také na podstatě toho, co nám chtějí andělé sdělit. Přenáší na nás co nejvíce Andělského světla, které nás inspiruje k cestě správným směrem. Strážný anděl nikdy nejedná proti naši vůli a nikdy nám nebude pomáhat, když mu to nedovolíme a nevpustíme si jej do svého života.

Často se lidé ptají, jestli může mít jejich strážný anděl více schovanců. Bylo mi od andělů sděleno, že tomu tak není. Tak, jak jsme my jedineční, tak jsou jedineční i oni.

Další kladenou otázkou je, jestli má člověk více než jednoho strážného anděla. Odpověď je taková, že každý máme jednoho strážného anděla, který je s námi od našeho prvopočátku. Ovšem může pro Vás být matoucí fakt, že k ruce má Váš strážný anděl nespočet pomocných andělů, kteří Vám pomáhají v mnoha různých situacích.

Klikni na obrázek

Doufám, že se Vám článek líbil a že Vám objasnil, co je angeologie, andělé a strážný anděl. Více o jejich hierarchii se dozvíte v dalším článku. 🙂

Klikni na obrázek

K tomuto článku vznikl také podcast, který si můžete vyposlechnout hned na několika platformách: Spotify, ApplePodcast, SoudCloud, Buzzsprout nebo YouTube. Budu velice ráda za Vaše zpětné reakce v podobě odběru, stažení, komentáře nebo palce nahoru (či dolů?). 🙂

Nechť Vás chrání a provází andělé!

podpis

#8 Svátek Samhain Andělské pohlazení

Vítám všechna Světýlka, která sledují můj blog a facebook, a taky všechny nové návštěvníky, kteří zavítali na historicky první podcast Andělského pohlazení. Dnešním tématem je Angeologie, kde si řekneme co to je a více se seznámíme s anděly.Pokud budete chtít, můžete navštívit blog apsaba.cz nebo mě můžete sledovat na facebooku Andělské pohlazení či Instagramu apsaba.cz, kde informuji o všech novinkách, týdenních výkladech nebo měsíčních horoskopech.  Pokud byste měly jakékoliv zážitky s anděly, duchy nebo otázky, budu ráda, když se o ně se mnou podělíte a někdy bychom mohli udělat speciální díly, kde si je společně přečteme a rozebereme. Posílat mi je můžete na e-mail andelske.pohlazeni@post.cz.
  1. #8 Svátek Samhain
  2. #7 Mabon – Podzimní rovnodennost
  3. #6 Seznámení s Andělskými pohádky
  4. #5 Měsíční magie
  5. #4 Andělský oltář & spojení se strážným andělem
5 1 vote
Article Rating

You may also like

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments